» 
»
 

Kıdem tazminatı açıklaması Bakan Müezzinoğlu'ndan

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, önümüzdeki günlerde kıdem tazminatı ile ilgili görüşmelerin başlayacağını bildirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu'nun basın mensupları ile katıldığı toplantıda kıdem tazminatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hakkaniyetli, adil ve sürdürülebilirliği büyük oranda kabul edilen kıdem tazminatı fonu oluşturması ile ilgili henüz bir görüşmenin başlatılmadığını ancak konu ile ilgili önümüzdeki günlerde görüşmelerin yapılacağını dile getirdi. Yeni sistem ile işçinin alın terinin korunacağı ve bu sayede hem işçinin haklarının korunacağını belirtti. AK Parti olarak bu konuyu önemsediklerini, işçilerin mağdur olduklarını ve kıdem tazminatından istifade eden ile etmeyen arasındaki oranda çalışanlar adına bir kaybın olduğunu gördüklerini ifade etti.

Bugün gelinen noktada kamu çalışanı memur, geçici işçi, işçi, sözleşmeli işçi, alt hizmet alımları gibi karmaşık bir yapı olduğunu belirten Müezzinoğlu, kamu personeli reformunu bir bütün olarak değerlendirerek sistemin A'dan Z'ye yeniden şekillendirilmesi le ülkenin rahat edeceğini dile getirdi. Öte yandan kredi kartı taksitleri ile ilgili açıklama yapan Müezzinoğlu, kamuoyunun bu yönde talebinin olduğunu, yerli üretim alanlarının teşvik ve değerlendirmesinin gündeme alındığını söyledi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *