» 
»
 

Kiev'deki bombalı saldırıda Rusya'nın suikast ihtimali

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de, Ukrayna'nın askeri istihbaratında görev yapan Maksim Shapoval'ın bomba düzenekli araçla öldürülmesiyle ilgili gelen yeni bilgilerde, haber kanalları Rusya'nın suikast ihtimalini değerlendiriyor.

Ukrayna'nın Kiev kentinde meydana gelen bombalı araç patlamasınını terör saldırısı olduğu ihtimali değerlendirilirken, bunun yanında diğer ve en güçlü ihtimalin suikast olduğu, ölen üst düzey askerin de Rusya'nın Ukrayna'daki faaliyetlerine karşı aktif olarak görev aldığı öne sürüldü, Ukrayna basınının, patlama sonrasında vermiş olduğu bilgilerde, suikastın Rusya Devleti tarafından yapıldığı ihitimalinin çok güçlü olduğu iddia ediliyor.

Bombalı araçla yapılan saldırıda orduya bağlı bir albayında öldüğü ifade edildi. Ukrayna Savunma Bakanlığı ordu haber alma teşkilatında görevli  bir albayın terörist bir bombalı saldırıda öldürüldüğünü açıkladı. Ukrayna İçişleri Bakanlığı basın sözcüsü Artem Shevchenko’nun yapmış olduğu açıklamaya göre, terör saldırısı olarak belirtilen patlamanı, aracın  düzenekle gerçekleştirildiğinin ancak ayrıntılı bilgilerin henüz netleşmediğini ifade edildi.

Haber ajansılarından son dakika olarak verilen bilgilere göre, Kiev polisinin, araca yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucunda Albay Maksim Shapoval'ın yaşamını yitirdiğini ifade etti. Hayatını kaybeden Savunma Bakanlığı’nın istihbarat biriminde görev yapan Albay Maksim Shapoval olduğunun, kimlik kartının olay yerinde bulunmasıyla  tespit edilebildiği belirtildi.. 

Şu saate kadar Ukrayna polisi ve Savunma Bakanlığı’ndan saldırıya ilişkin herhangi  bir ayrıntı verilmezken,  saldırıyı hangi örgütün yaptığı konusunda da  henüz bir bilgiye yer olmadığı aktarıldı.

Geçtiğimiz Temmuz ayında gazeteci Pavel Sheremet'in aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetmişti. Bu ki saldırı arasında bir benzerlik olup olmadığı da soruşturma sonucunda ortaya çıkacak.

Patlamanın yaşanmasının ardından internette ve sosyal medya hesaplarında n patlama anı ve patlama sonrası aracın görüntülerine ait paylaşımlar yapılmaya başlandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *