» 
»
 

Kılıçdaroğlu: Bahçeli de Türkiye'nin geleceğini düşünmek zorunda

Partisinin İl Başkanları Toplantısı açılışında konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin birliğini, bütünlüğünü, bekasını hepimiz savunmak zorundayız" dedi. Kılıçdaroğlu, Bahçeli'nin de kendisi gibi ülkenin geleceğini düşünmek zorunda olduğunu ifade etti.

 "Eminim Türkiye'nin bekasını, geleceğini, dirliğini ve bütünlüğünü ben nasıl düşünüyorsam, sokaktaki esnaf, ayakkabı boyacısı nasıl düşünüyorsa eminim Sayın Bahçeli'de aynı duyarlılıkla düşünmek zorundadır. Bu ülkenin birliğini, bütünlüğünü, bekasını hepimiz savunmak zorundayız." şeklinde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin derdinin bir tane olmadığını belirtti.

Bir kişi ya da bir parti tarafından bir ülkenin rejiminin belirleyemeyeceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, böyle bir durumda belirleyici unsurlar olarak o ülkenin tarihi, sosyolojik koşulları ve kültürü olabileceğini ifade etti. 140 yıldır Türkiye'de devam eden bir parlamenter sistem olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu,Osmanlı'da da parlamenter sistem olduğunu belirterek "140 yıllık bütün tecrübeyi atıyoruz, yerine yeni bir model getiriyoruz." şeklinde konuştu.

Kendisinin düşündüğü gibi sokaktaki esnafın, ayakkabı boyacısının da Türkiye'nin bekasını, dirliğini ve bütünlüğünü düşündüğünü dile getiren Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin de aynı duyarlılıkla bunları düşünmek zorunda olduğunu ifade etti. Kılıçdaroğlu "Bu ülkenin birliğini, bütünlüğünü, bekasını hepimiz savunmak zorundayız" dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *