» 
»
 

Kılıçdaroğlu konvoyuna saldırı: 1 şehit, 2 jandarma er yaralı

Artvin'in Ardanuç İlçesinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun durdurulmasının hemen ardından, özel harekat polisleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 1 jandarma er şehit oldu. 2 jandarma er yaralandı. Canlı yayına bağlanan Kılıçdaroğlu, sağlık durumunun yerinde olduğunu ve güvenli bölgeye alındığını dile getirdi.

Alınan son dakika bilgilere göre, Artvin'in Ardanuç İlçesinin Yanıklı mevkiinde 30 araçlık Kemal Kılıçdaroğlu'nun araç konvoyu duruldu. Ardından, özel harekat polisleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Ardanuç İlçesi Yanıklı mevkiinde Cumhuriyetçi Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyu, özel harekat polisleri tarafından güvenlik tedbiri amaçlı durduruldu.

Yol kenarında barikat görülmesinin sonrasında özel harekat polisleri ile bölücü terör örgütü üyeleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada 1'inin durumu ağır olmak üzere 3 jandarma er yaralandı. Askeri helikopterin ve ambulansların belirtilen koordinatlara doğru yola çıktığı bilgisi alındı. Güvenlik güçlerinin çevreyi kontrol altına aldığı ve Kılıçdaroğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Ateş açan terör örgütü üyelerinin geri püskürtüldüğü ve teröristlere yönelik geniş çaplı operasyonların başlatıldığı belirtildi.

Durumu ağır olan jandarma eri kaldırıldığı Artvin Devlet Hastanesi'nde şehit olduğu bilgisi alındı. Teröristlerden birinin ölü olarak ele geçirildiği ve bölgede bir roketatarın da bulunduğu belirtildi.

CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CNN Türk'e canlı yayında bağlanarak, kendisinin de konvoy araçlarının birinde bulunduğunu ve kendi bulundukları bölgenin arka kısmında bir çatışma çıktığını dile getirdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun zırhlı polis aracı ile birlikte Artvin'in Şavşat İlçesine götürüldüğü bilgisi alındı. Kılıçdaroğlu bağlandığı canlı yayında "Güvenlik güçleri tarafından, geniş güvenlik önlemleriyle güvenli bir noktaya getirildim. Endişeye mehal yok. Sağlığım yerindedir." açıklamalarını yaptı. Kılıçdaroğlu'nun Şavşat Kaymakamlığı'nda olduğu belirtildi.

Terör örgütünün konvoya roketatarlı saldırı hazırlığında olduğu ancak teröristin Kılıçdaroğlu'nun korumalarından biri tarafından vurulduğu bilgisi verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kılıçdaroğlu'nu arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulunduğu bilgisi alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *