» 
»
 

Kılıçdaroğlu'nun kardeşi AK Parti'ye üye olacağını açıkladı

FETÖ/PDY ile mücadelede Ak Parti'yi daha samimi bulduğunu ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, parti üyeliği için başvuru yapacağını açıkladı.

CHP'nin FETÖ/PDY meselelerinin üstünü örtmeye çalıştığını ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu'nın kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, bunun hatalı ve tehlikeli olduğunu savundu. FETÖ meselesinin parti meselesi olmadığına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, ülkenin kaderini belirleme noktasında herkesin yapabileceği şeyler olduğunu belirtti.

FETÖ yapılanmasına karşı ilk olarak içinde bulunduğu CHP'den başladığını dile getiren Celal Kılıçdaroğlu, "Kişi olarak ben önce gözümdeki çapağı temizlemek istedim." dedi ve bu eylemlerinde "kral çıplak" dediğini belirtti. Ak Parti'yi FETÖ ile mücadele konusunda daha samimi olduğuna inandığını dile getiren Kılıçdaroğlu, "AK Parti’yi daha samimi bulduğum için üye olacağım, kimse de beni yadırgamasın. Bana ağabeyim Kemal Kılıçdaroğlu da sahip çıkmalıydı. Benim yaptığım, herkesin kendi evinin önünü temizlemesi kuralına uymaktan başka bir şey değil. AK Parti, FETÖ’yu temizleyip atmak istiyor. Bu konuda CHP’den daha fazla yol aldı." şeklinde konuştu.

2 Ocak'ta AK Parti Genel Merkezi'ne giderek üyelik başvurusu yapacağını belirten Kılıçdaroğlu, "Aydın'daki CHP'li belediyelerin FETÖ/PDY'den temizlenmesi" yürüyüşü yapmış ve açlık grevine başlamıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *