» 
»
 

Kilo vermek için önemli ipuçları! Yaza zinde girmek için öneriler

Yaz tatiline kadar kilolarınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? Sıkı bir diyete her pazartesi başlayıp, salı sonlandırıyor musunuz? Kilolarınız başınıza dert mi? İşte size kilolarınıza elveda demeniz için tüyolar...

Yaz aylarında vücut metabolizması diğer dönemlere göre daha hızlı çalışır. Bu dönemlerde diyete başlamak her zaman daha iyi sonuçlar verecektir. Kış aylarında gerek havanın erken kararması, gerek havanın soğukluğu evde daha uzun süre zaman harcamanız iştahınızı artırıyor olabilir. Can sıkıntısı kimi insanda iştahsızlık kimi insanda ise aşırı iştahlılık ortaya çıkartır. Sık sık diyete başlama girişimlerinde bulunup daha sonrasında çabuk pes etmeniz ve "Şu kilolarımdan nasıl kurtulacağım?" sorusunu kendinize sorup durmanız yerine elinize bir kağır ve bir kalem alın şu bu tüyolar işinize çok yarayacak. Başınızın belası olan kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak.

Gün içerisinde sık sık öğünlerle size yararlı olacak hem az yiyecek hem sık beslenecek hem de daha uzun süre tok kalacaksınız. Şimdiye kadar hamur işlerini sıklıkla yiyor ve ekmeksiz sofraya oturmuyor olabilirsiniz. Ama yeni tadlar deneyecek ve daha mutlu olacaksınız. Yeni bilgiler öğrenmek her zaman keyf verir insana. Beyaz ekmek yerine dilim dilim çavdar ekmeği tüketin. Yulaf vazgeçilmesiniz olsun mesela. Çünkü bu besin öyle birşey ki tok tutuyor. Ceviz, badem, avokado, elma, böğürtlen daima ara öğünlerinizde olsun. Ana öğünlerinizde ise karbonhidrat içerikli besinler tüketin. Mesela buğday, kepek ekmeği sebze ve çoğu meyvelerde de vardır.  Krom barındıran yiyecekler ise kan şekerinizin düşmesini engelleyecektir. Bunlar kabuklu yemişler. Bolca su tüketin. Sporsuz bir diyetin işe yaramayacağı da biliyorsunuzdur. Günlük tempolu yürüyüşler ve egzersizler de sizin hızla kilo vermenizi destekleyecektir.

Şunu unutmayın ki diyete başlarken öncelikle istikrarlı olmanızda fayda var. Herşeyin beyinde bittiğini unutmayın. Geçici diyetlerden de uzak durun. Diyet öyle birşey olmalı ki bütünleşmelisiniz. Tamamen yaşam şekliniz olmalı zaman içerisinde. Kilo verdiğinizi hissettikçe ve gözlemledikçe yaşayacağınız o mutluluk eşsiz olacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *