» 
 

Kilosu 1 ton olan kurbanlık Carlos'u alana TV hediye edilecek

Kars'ta besicilik yapmakta olan Ayhan Kişi, 4 senedir meralarda ve dağlarda gözünden sakınarak beslediği Carlos adındaki 1 tonluk kurbanlık boğayı alana 102 ekran televizyon hediye edeceğini söyledi.

Türkiye'de genel olarak kurbanlık ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayan Doğu Anadolu'dan çeşitli illere gönderilmek üzere kurbanlıklar yola çıktı. Büyük bir emekle kurbanlıkları yetiştiren besiciler, kurbanlıkları görücüye çıkardı. Kilosundan ve fiyatından dolayı satış yapmakta güçlük geçtikleri küçükbaş veya büyükbaş hayvanları satabilmek için farklı yöntemlere başvuruyorlar.

Büyükbaş besiciliğini Kars'ta yapan 30 yaşındaki Ayhan Kişi, kilosu 1 ton olan boğasını satabilmek için farklı yollara başvurdu. 4 senedir dağda ve meralarda büyük çaba sarf ederek beslediği, değeri yaklaşık 15 bin lira olan Carlos adındaki kurbanlık boğasını satın alan kişiye promosyon olarak 102 ekran televizyon hediye edeceğini söyledi.

Kars'tan şimdiye kadar başta Edirne olmak üzere çok sayıda ile 450 büyükbaş hayvan gönderdiklerinin altını çizen Ayhan Kişi, şimdi de Gebze'ye 40 boğa gönderdiklerini belirtti. 4 yaşındaki Carlos'un kendi ev ineklerinin yavrusu olduğunu ve şimdiye kadar hiç küspe yemediğini, doğal olarak beslendiğini ifade etti. Ayrıca Carlos'un Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü önünde bulunan kontrol alanında kontrolden geçtiğini ve daha sonrada TIR'la Gebze'ye gönderildiğini söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *