» 
»
 

Kimse Yok mu derneğine FETÖ operasyonu: 41 gözaltı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında içlerinde Kimse Yok Mu Derneği'nin yöneticileri ve üyelerinin de yer aldığı 41 şüpheli kişi hakkında gözaltı kararı çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında kapatılan Kimse Yok Mu Derneği'nin yöneticileri ve üyelerinin de bulunduğu 41 kişi yakalandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında içlerinde Kimse Yok Mu Derneği'nin yöneticilerinin ve üyelerinin de bulunduğu 121 kişi hakkında gözaltı kararının alınmasının sonrasında çalışmalar başlatıldı.

Soruşturma kapsamında İstanbul merkezli 18 ilde İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda, kapatılan Kimse Yok Mu Derneği'nin yöneticileri ve içlerinin de bulunduğu 41 kişi yakalandı. Öte yandan şüpheli kişilerden 77'sinin yurt dışında olduğu ve 2 kişinin de farklı soruşturmalardan dolayı tutuklu olduğu öğrenildi. Bir şüpheli kişinin ise aranmasına devam edildiği bilgisi alındı.

Dernek yöneticilerinin, kurban parası adı altında toplanan paraların illegal yollar ile yurt dışına çıkardıkları iddiası ile yürütülen soruşturmada şüphelilerin silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütüne finans sağlama, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, dernekler kanununa muhalefet suçlarından soruşturma yürütülüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *