» 
 

Kipa'nın Migros'a devredilmesine Rekabet Kurumu'ndan onay

Rekabet Kurumu, Kipa hisselerinin yüzde 95,5'inin Migros'a devredilmesini onayladı. Haziran ayında imzalanan Kipa hisselerinin yüzde 95,5'inin Tesco Overseas Invesrments Limited'den Migros Ticaret A.Ş.'ye devir işlemlerinin Rekabet Kurumu'nın onaylandığı açıklandı.

Kipa hisselerinin yüzde 95,5'inin Migros'a devir işlemleri Rekabet Kurumu tarafından onaylandı. Konu ile ilişkin Kipa'dan Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, "10 Haziran 2016 tarihinde yapılan özel durum açıklaması ile duyrulduğu üzere ana hissederamız Tesco Overseas Investments Limited ile Migros Ticaret A.Ş. arasında, şirketimizin toplam sermayesinin yüzde 95,5'ine tekabül eden A ve B grbu payların devredilmesi maksadıyla bir pay alım satım sözleşmesi imzandı. Migros Ticaret A.Ş. gerekli yasal iznin alınması için 21 Haziran 2016'da Rekabet Kurumu'na başvuruda bulundu.

Şirketimizin 9 Şubaet 2017 tariginde, söz konusu yüzde 95,5'lik pay devir işlemleri bakımında 10 ilçede yatay yoğunlaşma ve öte yandan Anadolu Endüstri Holding A.Ş. iştiraklerinden Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayi A.Ş.'nin bira pazarında hakim durumunu güçlendirme endişelerinin Migros'un 25 Ocak 2017 tarih ve 580 sayılı başvurusundaki taahhütler ile giderildiği kanaati ile gerekli iznin Rekabet Kurulu'nun 9 Şubat 2017 tarihli ve 17-06/56-22 sayılı kararı uyarınca verildiği konusunda ana hissedarımızca bilgilendirilmiştir. Pay devir işlemleri tamamlandığında kamuyouna duyurulacaktır." ifadelerine yer verdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *