» 
»
 

Kırışıklık gidermek için botoks en popüler tedavi yöntemi oldu

Son yıllarda oldukça popüler bir tedavi yöntemi haline gelen botoks, yüz çizgilerinden kurtulmak isteyenler için oldukça yaygın kullanılmaya başladı. Peki botoksun ilk olarak göz doktorları tarafından şaşılık tedavisinde kullanıldığını biliyor muydunuz? İşte uzmanında botoks hakkında bilinmeyenler.

25 yıl önce botoksu ilk kullananların göz doktorları olduğunu ve göz doktorlarının bu yöntemi şaşılığı tedavi etmek üzere kullandıklarını ifade eden Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay, son yıllarda botoksun kırışıklık gidermedeki en popüler yöntem haline geldiğini ifade etti. Günümüzde estetik amaçlı kullanılan botoks yönteminin, yüzde mimik kaslarına bağlı ciltteki kırışıkların giderilmesi için kullanıldığını belirten Atabay, botulinum toksinin estetik amaçlı da olsa yine yaygın olarak göz çevresinde kullanıldığına dikkat çekti. Kas düşüklükleri, kazayağı bölgesi kırışıklıkları ve gözaltı çizgilenmelerinde etkili olduğunu ifade eden Atabay, botoksun blefarospazm tedavisinde de kullanıldığını belirtti.

BLEFAROSPAZM HASTALIĞI NEDİR?

Göz kaslarında yoğun kasılmalara bağlı gözü açmada zorlanma ve hatta gözün kapanması şeklinde seyreden Blefarospazm hastalığında insanların sokağa çıkarken bile korku duyacaklarını belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Atabay, ani gelen blefarospazm kasılmaları nedeniyle görmenin bozulmasına yol açabileceğini ifade etti. Böyle bir durumda yürümede zorlanma, karşıdan karşıya geçememe, araba kullanamama gibi riskler taşıdığını kaydeden Atabay, bu hastalığı yaşayan insanların günlük yaşamlarında daha rahat olabilmeleri için tedavi amaçlı botoks uygulandığını aktardı. Doz ve tedavi alanının önemli olduğu vurgulayan Atabay, enjeksiyonların göz kapağına çok yakın olması nedeniyle ayrıca önem taşıdığına dikkat çekti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *