» 
»
 

Kırmızı renkli besinler meme kanserini engellemeyi başarıyor

Dünyada her 8 kadından birinde kanser görülmektedir. En çok görülen kanser türlerinden biri ise meme kanseridir. Uzmanlar 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı'nda uzmanlar meme kanserinde koruyucu olan besinler hakkında kişilerin bilinçlenmesine dikkat çekiyor. Peki meme kanserinden korunmak için nasıl beslenmelidir? Detaylar haberde...

Adını sıkça duymaya alışık olduğumuz kanser türlerinden meme kanserinde erken tanı ne kadar önemli ise meme kanserine yakalanmamak için de doğru beslenmek o kadar önemlidir. Dünyada her sekiz kadından biri maalesef kansere yakalanmaktadır. En çok görülen kanser türlerinden meme kanserine yakalanmamak için beslenmek en önemli hususlardan biridir. Peki, meme kanserinden korunmak için uzmanların önerileri neler?

Uzmanlar kırmızı renkli besinlerin meme kanserine mucizevi bir etkisi olduğunu belirtiyor. Kırmızı lahana gün içerisinde en az bir kere tüketilmelidir. Kırmızı lahana, içerisindeki antioksidan etkisinden dolayı hücreleri yeniler ve cildi tazeler. Folik asit ve C vitamini açısından da oldukça etkilidir. Bu nedenle de meme kanserinden korumakta da önemli rol oynar. Kırmızı biber antioksidan açısından en güçlü olan besin olarak tabir edilebilir. Çiğ veya salata şeklinde günde en az bir kere tüketilmelidir. Hücrelerin yenilenmesinde ve hastalıkların iyileşme sürecinin hızlanmasına yardımcı olur. Ayrıca lif bakımından da oldukça zengindir. Turp ve çiğ domateste günlük tüketilmesi gereken besinler arasında yer alıyor.

Ahududu ve böğürtlen içerisindeki demir, magnezyum, limon asidi ve fosfat bakımından meme kanserine engel olmaktadır. Komposto veya çay olarak tüketilmesi içerisindeki antioksidan etkisini daha da güçlü hale getirir. Gün içerisinde bir avuç kadar tüketilmesi gerekir. Yaban mersini, içerisindeki ellagic asit ve pterostilbenden dolayı kansere karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır. Öte yandan C vitamini bakımından da oldukça zengindir. Günde 1 avuç tüketilmesi gerekir. Üzüm suyu da kanser açısından büyük önem taşır. İçerisindeki antioksidan etkisinden dolayı hücreleri gençleştirecektir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *