» 
 

Kırsaldaki gençlere AB fonundan 400 Bin Euro’luk destek

Hükümet kırsal bölgelerde bulunan girişimci gençler için kendi projelerini geliştirdikleri takdirde AB fonundan 400 bin euroluk destek sağlanacağının müjdesini verdi.

Ülke çapında başlatılan ve hükümet tarafından da büyük destek gören istihdam seferberliği bünyesinde 2 milyon kişiye iş sözü velirken, kırsal bölgelerdeki gençler de unutulmadı. Bu bölgelerdeki işsiz gençlere istihdam sağlayabilmek adına yönlendirilecek projeler için AB fonlarından 400 bin euro destek sağlanacak.

Başlatılan proje bünyesinde öncelikle 15-29 yaş grubu arasındaki gençlere girişimcilik becerilerini artırmaları için eğitim verilecek. Eğitimler kapsamında gençler için profil çıkarma, danışmanlık, staj, eşleştirme gibi hizmetler de sunulacak.

Okul sonrası işe geçişin kolaylaştırılması için de çalışılacak proje kapsamında istihdam alanında faaliyet gösteren kurumlar, üniversiteler, meslek okulları, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimlerle işbirliği yapılacak. Böylece kırsal bölgelerdeki gençlere de girişimcilik için teşvik sağlanmış olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *