» 
»
 

Kış güneşi deyip geçmeyin! Cildiniz büyük zarar görebilir

Yaz güneşine nazaran daha az zararlı olsa da kış güneşinin cilde zarar verebilecek ışınlar içerdiğini belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dönmez, bu aylarda da koruyucu kremler kullanmanın büyük önem taşıdığını ifade etti…

Kış güneşinin cilt üzerindeki zararlı etkileri konusunda açıklamalarda bulunan Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dönmez, bilhassa karlı bölgelerde yansımayla birlikte kış güneşinin etkisinin arttığını ve yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da cildin korunması adına krem kullanımının önemli olduğunu kaydetti.

Kışın aylarında ciltte sorun yaşanmasına sebep olan en önemli etkenlerden birinin de hava kirliliği olduğunu belirten Dönmez, kuru havanın cildin nem dengesini bozduğunu bunu önlemek adına, gliserin, vazelin, üre, laktik asit, hyaluronik asit içeren nemlendiriciler kullanılması gerektiğini ifade etti.

Cildi kuru olan kişilerin sabun bileşenleri içermeyen losyonlar tüketmesi gerektiğini vurgulayan Dönmez, bunun yanı sıra alkol içeren ürünlerden de uzak durulması gerektiğinin altını çizdi. Kışın ellerin korunması içinde eldiven kullanımının gerekli olduğunu belirden Dönmez, saçlar ve tırnaklar için de biotin, çinko desteği alınması gerektiğini vurguladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *