» 
»
 

Kız öğrenci yurdundaki yangın faciasında ölen ve yaralananların isimleri belirlendi

Adana'nın Aladağ İlçesinde bir kız öğrenci yurdunda meydana gelen yangının ardından 12 kişi hayatını kaybetti ve içlerinde sivillerin de bulunduğu 24 kişi yaralandı. Yaralananlar ile hayatını kaybedenlerin ise kimlikleri belli oldu.

Adana'nın Aladağ İlçesindeki Sinanpaşa Mahallesi'ndeki üç katlı Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu'nda dün akşam meydana gelen yangında, yurt müdürü Cumari Genç'in kızı Sare Betül Genç, görevli Fatma Canatan, öğrenciler Gamze Bagir, Sema Nur Aydoğdu, Bahtınur Baş, Tuğba Aydoğdu, Nurgül Pertlek, Cennet Karataş, Sümeyye Yetim, İlknur Maden, Zeliha Avcı ve Sevim Köylü hayatını kaybetti.

Yangında yaralanarak hastaneye kaldırılan kişilerin isimlerinin ise, görevliler Gülsüm Çelik, Merve Mete, Sümeyye Tanrıverdi, siviller Elif Deniz, Ayşe Genç, Veysel Dede, Emin Alakaş, Abdi Fersak, öğrenciler Nefise Sarıkaya, Gülcan Bagir, Hafize Sultan Deniz, Zeynep Sena Özkan, Zeynep Sevde Deniz, Yasemin Kara, Sema Karataş, Emine Pertlek, Şule Altun, Sedat Topbaş, Fatma Zehra Altun, Nurcan Yılmaz, Rabia İnce, Neslihan Aydoğdu, Büşra Güneş ve Fadime Yetim olarak belirlendi.

Yangında yaşamını yitirenlerin ilçeye bağlı Kışlak, Karahan ve Köprücük mahallelerinde oturduğu tespit edildi. Öğrencilerden Hacer Manıt ile Merve Dilara Gölükçü'nün ise izinli oldukları bilgisi alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *