» 
»
 

Kız yurdunda bıçak çekildi iddiası

Aydın’a bağlı Kuşadası ilçesinde, Kız öğrenci yurdunun kantinini işleten 40 yaşındaki Ö.A.’nın, sahur vaktinde bir grup kız öğrenciyle tartışması sırasında bazı öğrencilerin üzerine yürüdüğü ifade edildi.

Aydın’a bağlı Kuşadası ilçesinde, Kız öğrenci yurdunun kantinini işleten 40 yaşındaki Ö.A.’nın, sahur vaktinde bir grup kız öğrenciyle tartışması sırasında bazı öğrencilerin üzerine yürüdüğü ifade edildi. Yurtta yaşanan olayın, diğer öğrenciler tarafından cep telefonuyla görüntülendiği belirtildi. Olay esnasında elinde bıçak olduğu iddia edilen Ö.A. isimli kişi ve tartıştığı öğrencilerin polisin aldığı ifadelerinde birbirlerinden şikayetçi olmadıkları iddia edildi.

Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesi’nde okuyan kız öğrencilerin kaldığı Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtta bir grup öğrencinin sahur yapmak için kalktığı saat 03.00 sıralarında  yaşanan olayda, yiyecek bir şeyleri olmayan öğrenciler yurdun kantinini işleten Ö.A.’yı arayıp, kantini açmasını rica ettiler. Eşi Z.A. ile yurda gelerek kantini açan Ö.A. ve kız öğrenciler H.Ö. ve K.T. arasında  işte o anda tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesiyle kantin işletmecisi Ö.A., iddialara göre, iki kız öğrenci ve beraberindeki arkadaşlarının üzerine doğru yürümeye başladı. Elinde bıçak bulunduğu söylenen  Ö.A.’dan korkarak panikle kaçmaya başlayan kız öğrenciler olayın yaşandığı dakikalarda yurttaki diğer öğrencilerin cep telefonuyla görüntülenmeye başladı.

Gece yarısı Kuşadası’ndaki kız öğrenci yurdunda yaşanan olayın ardından iki kız öğrenci polisi arayarak yardım talebinde bulundu, Alınan ihbarla harekete geçen polis ekipleri, H:Ö. ve K.T. ile kantinci Ö.A.’yı polis merkezine götürerek, ifadelerini aldı. İfadelerinin sonunda birbirinden şikayetçi olmaktan vazgeçen taraflar ardından serbest bırakıldılar. Yaşananların ardından  Kız yurdunda kalan öğrenciler sosyal medyadan olayla ilgili paylaşımlarda bulunarak tepkilerini dile getirdiler.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *