» 
»
 

Kız yurdundaki 68 öğrenci doğalgazdan zehirlendi

Sivas'ta özel bir kız öğrenci yurdunda kalan 68 öğrenci, doğalgazdan zehirlenme şüphesi ile hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Sivas'ta bir kız öğrenci yurdunda 68 öğrenci doğalgazdan zehirlendi. Alınan bilgilere göre, olay, sabah saatlerinde Halil Rıfat Paşa Mahallesi'nde yer alan özel bir yükseköğretim kız öğrenci yurdunda gerçekleşti. yurtta kalan kız öğrencilerde ilk başta mide bulantısı ve kusma belirtileri başladı. Yurt genelindeki çoğu öğrencide şikayetler artınca, olay yerine 112 Acil Servis ekibi sevk edildi.

Öğrencilerin birçoğu ambulansla bölgedeki çeşitli hastanlere kaldırıldı. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan 39 öğrenci, Numune Hastanesi'nde kaldırılan 29 öğrenci tedavi altına alındı. Yapılan tetkikler neticesinde öğrencilerde doğalgaz zehirlenmesi belirtilerine denk gelindi.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim yıldız ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, hastanelere giderek öğrencilerin durumu hakkında bilgi aldı. Öğrencilerin sağlık durumu hakkında bilgi veren Yılmaz, zehirlenmenin üniversite öğrencilerinin kaldığı yurtta meydana geldiğini, ilk olarak acil servise başvrulduğu ve ardından toplu olduğu için besin zehirlenmesinden şüphe edildiğini ifade etti. Ardından yapılan takipte ise doğalgaz zehirlenmesinin olduğu düşünüldüğünü belirterek, durumu ciddi bir vakanın olmadığını dile getirdi.

Öğrencilerin bir süre gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edileceğini söyleyen Yılmaz, binada gaz sıkıntısının nasıl gerçekleştiğinin araştırıldığını ve olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *