» 
»
 

Kızılay, 30 ülkedeki 50 bin kişiye kurban etini ulaştırmayı hedefliyor

Her sene olduğu gibi bu sene de Kurban Bayramı'nda dünyadaki 30 ülkeye 50 bin kişiye kurban etinin ulaştırılmasının hedeflendiğini Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık açıkladı.

Geçtiğimiz sene hayırseverlerin katkıları ile Türk Kızılayı, uzak coğrafyalarda bulunan 13 ülkedeki 40 bin haneye Kurban Bayramı'nda kurban eti ulaştırıldı. Bu sene de yine hayırseverlerin katkıları ile Türk Kızılayı 30 ülkedeki 50 bin kişiye Kurban Bayramı'nda kurban eti ulaştırmayı hedefliyor. Türk Kızılay'ı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ın Anadolu Ajansı bünyesinde çalışan muhabire yaptığı açıklamalarda, 148 senedir ülkenin en güvenilir markası olunduğunun ve gönüllüler arasında bir köprü vazifesi görüldüğünün altını çiziyor. Her sene olduğu üzere bu senede hayırseverlerin destekleri ile dünyanın dört bir yanındaki insanlara ulaşıldığını söyleyen Kınık, bu organizasyon sürecinin oldukça zorlu olduğunu ancak dünyaya model bir çalışma şekli ile Türk Kızılayı'nın sorumluluk bilinciyle bu çalışmaları sorunsuz gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Kurban Bayramı için kesilen kurbanların kavurma ve 800 gramlık kıymalar halinde, 1,5 senelik raf ömrü olan konservelerle hazırlanarak dünyanın dört bir köşesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldıkları belirtildi. Dünyanın fakir ülkelerine ve az gelişmiş ülkelerine, Kafkaslar'a, Balkanlar'a, Uzak Asya ve Afrika bölgelerine yoğunluk verileceğini söyledi.

Kınık, kurban bereketinin evlerden, ülke sınırlarını aşarak büyük bir berekete dönüştürmeye çalışıldığını, senede evine belki de 1-2 kez et giren evlerin bulunduğu, açlığın ve fakirliğin kol gezdiği bu bölgelerde kendilerine oldukça büyük bir iş düştüğünü, hayırsever vatandaşların gönül huzurluğu ile Türk Kızılayı'na güvenerek ibadetlerini gerçekleştirilebileceğini dile getirdi. Bunun için de gereken bütün hazırlıkların yapıldığını söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *