» 
»
 

Kızılay Genel Başkanı Kınık Avrupa Başkanı seçildi

IFRC Genel Kurulu'nda yapılan seçimlerde Alman rakibine karşı 116 oy alan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kınık, Avrupa Başkanı seçildi.

Antalya'da düzenlenen ve 189 ülkeden 2000 civarında delegenin katıldığı Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu Genel Kurulu'nda Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, federasyonun Avrupa Başkanı oldu. 4 yıllığına seçilen Kınık, 116 oy alırkan Alman mevkidaşı 61 oyda kaldı.

Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu Başkanlığına İtalyan Françesko Roca seçilirken, Afrika Başkanı Sengalden Abdoul Azize Diallo, Amerika Başkanı Venezuela’dan Miguel Angel Villarroel Sierraalta, Asya Pasifik Başkanı Çinli Chen Zhu oldu.
Seçimlerden sonra yaptığı konuşmada dünyada 150 yıldır faal olan harekete yeni bir vizyon ve enerji katacaklarını dile getiren Dr. Kınık, seçimi mazluk halkların desteğiyle önde kazandıklarını, bu onurun Türkiye'nin Anadolu'nun onuru olduğunu ifade etti. Kınık ayrıca Onursal Başkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da desteğini esirgemediği için teşekkürlerini iletti.

Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, 1970 Malatya doğumlu. İstanbul'da ilk ve orta öğrenimini tamamlayan Kınık, 1993'te İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Portsmouth University’de Strategic IT Business Administration eğitimi aldı. Kınık halen Bezmialem Üniversitesinde Disaster Medicine Doktora PhD çalışmalarını sürdürmekte ve Sağlık Bilimleri Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmakta.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *