» 
»
 

Kızılçam ormanları ile ünlü gizli cennet Faralya

Masmavi bir deniz, ünlü kızılçam ormanları ve tarihin tüm sırlarını önünüze serecek olan yapılarıyla keşfedilmeyi bekleyen Faralya köyü nerede? Faralya Köyü'nde nerede kalınır? Bu saklı kalmış cennette nasıl gidilir sizler için araştırdık...

Cennet vatan Türkiyemizde keşfedilmeyi bekleyen doğal güzellikler arasında bulunan Faralya , Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı ve buraya 22 km uzaklıkta bulunan adeta saklı bir cennet görünümündedir. Ölüdeniz'e yaklaşık 8 km uzaklıkta bu muhteşem koyun bulunduğu köy, üç küçük mahalleden oluşmaktadır. Akdeniz'in sıcak kanlı insanlarının misafirperverliği ile karşılandığınız bu köyde alışveriş yapmak da çok keyifli... Akdeniz ikliminin tüm özelliklerinin hakim olduğu bölgede halk çoğunlukla arıcılık, zeytin üreticiliği ve sebze, meyve tarımı yaparak geçimini sağlamaktadır. Kelebekler vadisine olan yakınlığı ile de bilinen Faralya SİT alanı kapsamına alınan yerler arasında bulunmaktadır.

Tarihte birçok uygarlığa da ev sahipliği etmiş bu özel bölgede asırlık Roma ve Likya kalıntılarının yanısıra pek çok doğal güzelliği bulabileceğiniz Faralya doğa ve deniz turizminin yanısıra misafirlerine kültür turizmininde tadını çıkarma imkanı sunmaktadır.

Biraz sorlu ama değebilecek bir tırmanışın ardından eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Yine de dizden uyarması çıkış ve inişte özellikle dikkat etmeniz gereke bir toprak yapısı mevcut. Kontrollü olunduğu takdirde herhangi bir tehlike söz olmamaktadır. Ulaşım için Fethiye otogarından kalkan dolmuşlar önce Ölüdeniz’e yaklaşık 1 saat sonra da Faralya köyüne ulaşabilirsiniz. Karayolunu tercih etmek istemeyenler için, deniz yolu ile de ulaşım sağlanmaktadır. Her gün saat 19.00 gibi bir tekne koya gelmektedir.

Bu muhteşem doğada konaklamak istediğiniz takdirde doğa ile bütünleşmiş ağaç evlerin yanısıra, eşsiz mimarileri ile pek çok otelin yanında pansiyon ve butik oteller de bulunmakta. Bütçenize ve zevkinize göre bir çok seçenek bulabileceğiniz bu konaklama yerleri için erken rezervasyon avantajlarından yararlanmanızı tavsiye ederiz...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *