» 
 

KOBİ'lere müjde! Nefes Kredisi ile 5 milyar destek

TOBB başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Aylık yüzde 0,83, yıllık yüzde 9,90 oranında faizle KOBİ'lere 5 milyar lira kredi sağlanacağını duyurdu.

TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, KOBİ'ler için Nefes Kredisi kamyası ile ilişkin açıklamalarda bulundu. Bankaların zararını göze alarak bu projeye kaynak sağlandığının altını çizerek, yaklaşık 80 bin KOBİ'nin derdine 3 ayda derman olunacağını belirtti. Kredi faizlerini düşürme politikasına da gereken desteği vermekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Öte yandan bu proje sayesinde aylık yüzde 0,83, yıllık ise yüzde 9,90 oranında faiz ile KOBİ'lere 5 milyar lira kredi sağlanacağını bildirdi.

TOBB, Denizbank, Ziraat Bankası ve KGF ortaklığında devrim niteliğindeki iş için bir araya gelindi. KOBİ'lere nefes olarak bir proje hazırlandı. KOBİ'ler yüzde 15 ile 18 arasında bir faiz oranı ile kredi kullanıyor. Faizlerden dolayı da nefes alamıyor. Bu nedenle başlatılan çalışma neticesinde, hazine destekli KGF kefaleti devreye girerek, KOBİ'lere nefes olacak proje kapsamında kredilere yüzde 85 kefalet sağlandı.

KOBİ'lere 5 milyar TL kredi sağlanacak Nefes Kredisi ile yıllık yüzde 9,90, aylık ise yüzde 0,83 faizle 1 yıl vadeli kredinin sağlanacak. 3 ay içerisinde ise 80 bin civarında KOBİ'liler faizin altında ezilmeyecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *