» 
 

KOBİ’lere yeni kredi imkanı! 17 milyar lira sağlanacak

KOBİ’leri güçlendirmek amacıyla Kredi Garanti Fonu’ndan, bugüne kadar aldıkları kredinin üzerine yeni kredi imkanı müjdesi Başbakan Yıldırım’dan geldi. Yıldırım, 17 milyar lira yeni kredi imkanı sağladıklarını bildirdi.

Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde kanaat önderleri ve STK’lar ile bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım, öncelikle Rizelilere dünyaya ve insanlığa bir lider, kudretli bir cumhurbaşkanı armağan ettikleri için teşekkürlerini sundu. Rize, Trabzon, Erzurum gibi bölgelerin Türkiye’nin birliğinin ve kardeşliğinin teminatı, terörün panzehiri olduğunu belirten Yıldırım, buralara ne yapılsa hak ettiklerini ifade etti. Dağlarda teröristlere geçit vermeyeceklerini ve tüneller inşa edeceklerini belirten Yıldırım, 15 Temmuz gecesi Rize’nin tüm Türkiye’de olduğu gibi destanlar yazdığını belirterek Rize uşağını alçaklara teslim etmemiştir. Recep Tayyip Erdoğan'ı darbecilere yedirmemiştir. Evladına sahip çıkmıştır, milletine sahip çıkmıştır, ülkesine sahip çıkmıştır. Teşekkür ediyorum sizlere." şeklinde konuştu.

14 yıldır ülkeyi kalkındırmak ve milletin yüzünü güldürmek için milletten aldıkları güçle çalıştıklarını ifade eden Başbakan Yıldırım, patronun millet olduğunu, milletin kararının üzerinde hiçbir karar olmadığını belirterek bunun “milli irade” olduğunu kaydetti.

KOBİLERE 17 MİLYAR LİRA YENİ KREDİ

Esnaf ve sanatkarlar, tüccar, çiftçi ve sanayici için yatırım ortamını iyileştirecek tedbirler aldıklarını belirten Yıldırım, bütün istihdamın yüzde 90’dan fazlasının KOBİ’ler olduğu vurgulayarak, bütün ekonomik faaliyetlerin yüzde 60’tan fazlasını KOBİ faaliyetlerinin oluşturduğuna dikkat çekti. KOBİ’leri ekonominin omurgası olarak nitelendiren Yıldırım, KOBİ’lerin güçlenmesi için karar aldıklarını söyledi. Hazine’nin aldığı bu kararın, Kredi Garanti Fonu’nu kullanmak suretiyle KOBİ’lere, almış oldukları kredinin üzerine 17 milyar liralık yeni kredi sağlamak olduğunu ifade eden Yıldırım, bu sayede piyasadaki canlılığın artacağını, zaten iyi durumda olan ekonominin daha da iyi olacağını dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *