» 
»
 

Kocaeli açıklarında göçmen teknesi battı: Ölü sayısı artıyor

Kocaeli'nin Kandıra İlçesi Kefken açıklarında, göçmenlerin olduğu teknenin batması sonucunda ölenlerin sayısı 15'e yükseldi. 38 göçmen kurtarıldı ve 15-20 göçmenden haber alınamıyor.

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde Kefken açıklarında göçmen teknesi battı. Olayda ölü sayısı 15'e yükseldi. 15-20 göçmenden haber alınamıyor. Kayıp göçmenlerin bulunması için arama çalışmaları başlatıldı.

Alınan bilgilere göre, Kefken'in 64 mil açıklarında içerisinde göçmenlerin bulunduğu balıkçı teknesinin batması sonucunda, 38 göçmenin kurtarıldığı, 16 göçmenin öldüğü ve 20 göçmenin kayıp olduğu belirtildi. Kayıp göçmenlere yönelik arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği aktarıldı.

Arama kurtarma faaliyetlerine destek sağlamak amacı ile 1 Sahil Güvenlik uçağı, 2 Sahil Güvenlik botu, 1 helikopterli Sahil Güvenlik korveti, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 1 uçak, 1 helikopter ve 2 karakol gemisi ile Kıyı Emniyeti Müdürlüğüne bağlı 1 kurtarma botunun bölgeye intikal ettiği bilgisi alındı. Öte yandan 5 ticari geminin de arama kurtarma faaliyetlerine katıldığı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *