» 
»
 

Kocaeli'de 4 terörist keşif yaptığı sırada enselendi!

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik saldırı yapmak için fotoğraf çekip, keşif yaparak terör örgütüne bilgi aktaran 4 terörist, Mardin, İstanbul ve Yalova'da düzenlenen operasyonlarla yakalanarak gözaltına alındı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi, Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik eylem yapmayı planlayan PKK/KCK terör örgütüne geniş çaplı operasyon güzenledi. PKK/KCK terör örgütü tarafından verilen talimatlat doğrultusunda Ağusos ayı içerisinde Kuzey Irak bölgesi bağlantılı şahısların Kocaeli'ye geldiği, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik planlanan saldırı için fotoğraf çektiği ve keşif çalışmaları yaparak bu bilgileri terör örgütüne verdikleri tespit edildi.

Terörle Mücadele Şube ekipleri harekete geçerek Emniyet Müdürlüğü'nün etrafında keşif yapıp, fotoğraf çekerek bilgileri bölücü terör örgütüne veren, M.D., L.A., C.A. ve F.A.'yı Şırnak, Yalova, Mardin ve İstanbul'da düzenlenen operasyonlar ile yakalayarak gözaltına alıdı. Yakalanan 4 kişi Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne getirilirken, örgütsel irtibat ve bağlantılarının tespitine yönelik çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *