» 
»
 

Kocaeli’de ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil

Kocaeli valiliği yaptığı açıklamada kar yağışı nedeni ile yarın (30 Aralık) ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini duyurdu.

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışının etkili olduğu KOCAELİ ilçesinde valilik tarafından yapılan açıklama ile kentte etkili olan kar yağışı dolayısıyla yarın (30 Aralık) il genelinde ilk ve orta dereceli okulları bir gün süreyle tatil edildiğini açıkladı.

Öte yandan açıklamaya göre yine hava muhalefetti dolayısı ile yarın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacak. Kocaeli Valiliği'nde yapılan yazılı açıklamada, kentte etkili olan yoğun kar yağışının yanı sıra düşük sıcaklıklar sonucu araç trafiğinde ve yaya ulaşımında oluşabilecek olumsuzlukları ve mağduriyleri engellemek için il genelinde anaokul, ilkokul, orta ve liseler ile rehabilitasyon merkezleri dahil olmak üzere ve öğretime Cuma günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görüldüğü ifade edildi. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, engelli ve hamile personel idari izinli sayılacağı bildirildi.

Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü de açıklamada bulunarak dün akşam başlayan şiddetli kar yağışı nedeniyle Ulukışla ve Çiftlik İlçelerindeki tüm okulların bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *