» 
»
 

Kocaeli'deki duvar kağıdı deposunda yangın

Kocaeli'deki Dİlovası duvar kağıdı deposunda yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saat süren çalışmaları neticesinde yangın, kontrol altına alınarak söndürüldü.

Kocaeli'nin Dilovası İçesindeki ısı yalıtım malzemeleri üreten fabrikanın deposunda yangın meydana geldi. Yangının kaynak yağıldığı esnada çıktığı iddia edilirken, ısı yalıtımında kullanılan hammeddesinin alev alması sonucunda yangın giderek büyüdü. Yangından dolayı gökyüzünün kara dumanlarla kaplandığı görültü. Yangın, çok sayıda itfaiye ekibinin müdahelesi sonucunda söndürüldü.

Olaydan alınan bilgilere göre, saat 11.00 sıralarında, Dilovası'da yer alan Gebze Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan, ısı yalıtım malzemeleri üretimi yapan İzocam Fabrikası'nda yangın çıktı. Isı yalıtım malzemelerinde kullanılan hammedde ile depo bölümünde yangın çıkması üzerine, vatandaşlar olayı itfaiye ekiplerine bildirdi.

Kısa sürede Gebze ve İzmit'ten çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın, bölgedeki rügârın nedeniyle daha da şiddetini artırdı. İtfaiye ekipleri yaklaşık 1 saatlik yangın söndürme faaliyetinde bulunarak, yangını kontrol altına aldı ve söndürdü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *