» 
»
 

Kocasını vurarak öldüren Çilem Doğan kefalet ile artık özgür!

Kocası tarafından defalarca şiddete maruz kalan ve erkeklerle birlikte olmaya zorladığı gerekçesi ile silahla öldüren Çilem Doğan'a 50 sene hapis cezası çarptırılmıştı. Çilem Doğan 50 bin TL kefalet ödeyerek serbest kaldı ve özgürlüğüne kavuştu.

Adana'da yaşamakta olan bir çocuk annesi Çilem Doğan, evlendiğinden bu yana eşi 33 yaşındaki Hasan Karabulut tarafından şiddete maruz kaldı. Eşi tarafından ayrıca erkeklerle para karşılığında birlikte olmaya zorlanan Çilem Doğan son çare eşinin yastık altındaki silahına sarılarak art arda açtığı ateşler ile kendisine yapılan işkenceye bir son verdi. Polis ekipleri tarafından eşini vurduğu evde yakalanan Çilem Doğan'a bir senedir cezaevinde yatmakta. Çilem Doğan için Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafınca 15 sene hapis cezası verildi. Dosyanın yargıtaya taşınmasının ardından dava ile ilgili son gelişme de Çilem Doğan'a beraat kararı değil ancak 50 bin TL kefalet şartı ile serbest bırakıldı. Yapılan adli kontrolün ardından Çilem Doğan özgürlüğüne kavuştu.

Yaklaşık bir senedir cezaevinde olan Çilem Doğan, geçtiğimiz sene 8 Temmuz'da meydana gelen korkunç olayda Adana'nın Seyhan'a bağlı olan Yeşilyurt Mahallesi'nde kendisini dövdüğü ve para karşılığında erkekler ile birlikte olmaya zorlandığı gerekçesi ile eşi Hasan Karabulut'a (33) yastığın altına sakladığı tabanca ile ateşler yağdıran Çilem Doğan yakın akrabayı öldürmek suçundan hakkında açılan soruşturmada Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesin'de öncelikle ağırlaştırılmış olarak ömür boyu müebbet hapis cezası kararı verilmişti. Daha sonrasında Çilem Doğan için 15 sene hapis cezası verildi. Çilem Doğan yaklaşık bir senedir hapiste olduğu cezaevinde, avukatı İsa Ayanoğlu'nun davasını gördüğü mahkemede bir itirazda bulundu.

İsa Ayanoğlu'nun itirazına göre, müvekkili için tahliye talebinde bulundu. Gerekçe olarakta Mahkeme Başkanı'nın muhalefet şerhi ve Yargıtay tarafından bozma kararından dolayı Çilem Doğan'ın 3 ile 4 yıl boşa hapis yatacağını öne sürdü. Bu talebin ardından avukat Ayanoğlu'nun gerekçeleri göz önünde bulunduruldu ve Çilem Doğan'a 50 bin TL kefalet hakkı doğdu. Kefaletini ödeyen Doğan, adli kontrolünün ardından özgürlüğüne kavuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *