» 
»
 

Kolera salgını Yemen’de can almaya devam ediyor

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan araştırmalarda elde edilen son sonuçlara göre, Yemen’de kolera salgını sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısının Bin 100’e yükseldiği açıklandı.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından elde edilen veriler sonrasında yapılan yazılı açıklamaya göre, 27 Nisan 2017 tarihinden bu yana kolera salgını ile mücadele etmeye çalışan Yemen'de hayatını kaybedenlerin sayısının bin 100'e yükseldiği bildirildi.

Açıklamada kolera salgınının en çok etkisi altında olan ülkenin başkenti Sana'nın yanı sıra Amran, Hudeyde ve Hacce vilayetlerinde hızla yayıldığı belirtilirken, 159 bin kişinin de kolera şüphesi taşıdığı kaydedildi. En son açıklamasında DSÖ Yemen Ofisi, kolera salgınında ölenlerin sayısını bin 54 olarak açıklamıştı.

Yemen'de yaklaşık iki yılın üzerinde bir süredir devam etmekte olan çatışmalar sebebiyle ülke içinde evlerini terk etmek zorunda kalan yaklaşık 3 milyon kişi, göç ettikleri bölgede temiz içme suyu bulamamaları ve atıkların toplanamaması sonucu her gün koleraya yakalanma riskiyle karşı karşıya kalıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *