» 
»
 

Kolon kanseri tedavisinde duyulmamış yöntem: Ceviz

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre cevizin kolon kanserine iyi geldiği gözlemlendi. Cevizin faydalarından birçoğumuz haberdarız. Peki ya ceviz kanseri nasıl iyileştiriyor? Ceviz kanser ile nasıl mücade ediyor? Detaylar haberimizde...

Cevizin faydalarını birçoğumuz biliyoruz. Ceviz ile ilgili yapılan yeni araştırmalarda şok edici bilgiler ortaya çıktı. Cevizin birçok hastalığa iyi geldiğini hepimiz biliyoruz, fakat ABD’li bilim adamlarının Cancer Prevention Research adlı dergisinde yayınlanan yeni araştırmalarında, cevizin kolon kanserini bastırmakta faydalı olduğu ortaya çıktı. Peki nasıl? Ceviz, bağırsak bakterilerini fayda bir şekle dönüştürerek kolon tümörünün baskılanmasına yardım ediyor.

“Kolon kanserine yakalanmış kişilerin ceviz tüketmeleri durumunda bu kansere sebep olan tümörün ceviz tarafından faydalı şekillere dönüştüğünü gözlemliyoruz” diyen Connecticut Üniversitesi Sağlık Merkezi Baş Araştırmacısı Dr. Daniel Rosenberg, düzenli ceviz tüketiminin birçok hastalığın yanında kanser gibi sağlık sorunlarının da üstesinden gelebileceğini ve birçok konuda fayda sağlayabileceğini dile getirdi.

Ceviz, sağlık açısından birçok katkısının olmasıyla birlikte önemli hastalıklarla da baş edebiliyor. Bunun yanında ise cevizin tam bir enerji deposu olduğunu hatırlatmak isteriz. Ceviz, insan vücudunda bulunan ve insan vücudunun ihtiyaç duyduğu besinsel lif, protein, kalsiyum ve magnezyum gibi besin öğelerini barındırıyor.

Araştırmalar sonucunda, cevizin kanser engellemedeki rolü hakkında oldukça faydalı ve umut veren sonuçlar elde edildiğini söyleyen California Walnut Commision(CWC) Ceo’su Dennis A. Balint “Ceviz hakkında araştırmalarımız hız kesmeden devam etse de cevizin faydaları hakkında gün geçtikçe çok daha güzel bilgiler ediniyoruz. Ceviz için ise kanser araştırmalarına yatırım yapıldı ve yapılmaya da devam edecek” dedi. Şu ana kadar CWC’nin yaptığı araştırmaların doğrulanması sonucunda önemli dergilerde 100’den fazla yayın yapıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *