» 
»
 

Komisyonda sözleri değil yumrukları konuşturdular!

TBMM'de son dakika! Ardı arkası kesilmeyen kavgalara bir yenisi daha eklendi. Dokunulmazlıkların kaldırılmasına yönelik anayasadaki değişiklikleri konuşmak üzere TBMM Anayasa Komisyonu sırasında yine yumruk yumruğa görüntülere şahitlik edildi.

Dokunulmazlıkların kaldırılmasına yönelik TBMM'de AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop Başkanlığında bir araya gelen komisyon, geçtiğimiz hafta görüşmeye başlanmış olan ve tatışmalar, kavgalar nedeniyle bugüne ertelenen teklifi ele almak üzere yine bir araya gelindi. Toplantının gerçekleştiği sırada, halkla ilişkiler binasındaki salonda komisyonlara yeni bir düzen sağlanmıştı. Öyle ki milletvekilleri de ayakta kalmasın diye basın bile sınırlı sayıda içeri alındı.

TBMM'de yapılan sivil polisler komisyon toplantısının yapıldığı salon önünde koridor oluşturuldu. Milletvekillleri tek tek bu koridordan içeri girdi. Daha sonra AKP ile HDP'li milletvekillerinin arasında tartışma çıktı. Saat 15:00 sıralarında başlayan toplantıda geçtiğimiz hafta yaşanan kavgalar nedeniyle gerginlik hakimdi. Teklifler üzerine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ " Danışmalar karışmadı ve siz yalan söylüyorsunuz" dediği HDP'li Garo Paylan'a tepkisini gösterdi. Daha sonrasında milletvekillleri arasında sesler yükselmeye başladı. Sözlü olarak başlayan tartışma yerini yumruklara bıraktı. Hatta milletvekilleri tekme, tokat, yumruk savurmaya başladılar birbirlerine. Yaşanan arbade sırasında yaralanan milletvekillleri bile oldu. Sağlık ekipleri de olaya müdahale etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *