» 
»
 

Koncuk: KPSS hırsızlarının atamaları yargı ile iptal edilmeli

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 2010 KPSS davasında Genel Kültür ve Genel Yetenek testlerinin iptal edilmesi kararını değerlendirdi.

İptallerin hakkıyla kazananları kapsamayacağını belirten Koncuk, kimsenin telaşa kapılmamasını, KPSS hırsızlarının belli olduğunu ve onların atamalarının yargı ile iptal edilmesi gerektiğini ifade etti. Başbakanlığın da bu konuda rahatlatıcı bir açıklama yapması gerektiğini belirten Koncuk, yaptığı yazılı açıklamada, kopya çekenleri belirlemeye yönelik çalışmaların savcılık tarafından devam ettirildiğini vurguladı.

Ankara 1. İdari Mahkemesi’nin 2010 yılı KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek testlerinin iptali yönünde verdiği kararın alın teri ile atananları kapsamayacağını belirten Koncuk, geçmişte de TEOG soru iptalleri olduğunu ancak bunun yerleşen öğrencilerin okulunda da iptal gibi bir sonuç doğurmadığına dikkat çekti.

KPSS iptalinde inisiyatif kullanılması gerektiğini kaydederek hırsızların çalışanlarla aynı kefeye koyulamayacağını ifade eden Koncuk, tüm 2010 KPSS ile atananların hırsız olduğunu düşünmemek gerektiğini belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *