» 
»
 

Konjenital miyopati ameliyatı olan Mahendra Ahirwar hayatını kaybetti!

Eğik boynu nedeni ile günlük hayattaki ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan ve ameliyat olabilmesi için dünyanın dört bir yanından yardım toplanan Mahendra Ahirwar, ameliyatından sekiz ay sonra hayatını kaybetti.

13 yaşındaki Mahendra Ahirwar'in konjenital miyopati nedeniyle 180 derece eğri olan boynu ameliyatla düzeltilmişti. Ameliyatı için birçok yardım yapılan Ahirwar, tedavinin ardından sekiz ay sonra hayatını kaybetti.

Daily Mail'in tarafından servis edilen habere göre, tıptaki adıyla Konjenital miyopati yani birbirinden bağımsız olarak çalışan bazı yapısal kas değişiklikleri ile ortaya çıkan bir grup kas hastalığına yakalanmış olan Mahendra Ahirwar zorlu ameliyatı için dünyanın dört bir yanından 28 günde 12 bin sterlin yardım toplandığı ifade edildi.

Yaklaşık 10 saat süren ameliyat sınrasında Mahendra Ahirwar'in boynunda bulunan diskler çıkartılıp, leğen kemiğinden alınan kemik grefti ile değiştirilmiş, boynu sabitlemek için metal bir plaka kullanılmıştı. Başarılı geçen operasyonun üzerinden henüz 8 ay geçmiş olmasına rağmen anne Sumitra, geçtiğimiz cumartesi oğlunun hayatını kaybettiğini açıkladı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *