» 
 

Konut fiyatları 2017'de yükselecek diyen uzmanlar uyardı

Yeni yıl ile birlikte konut fiyatlarına zam gelecek ve daire fiyatları yükselecek beklentisi içinde olan uzmanlar ciddi fiyat artışları olacağını ifade ediyor.

Dolardaki yükselişin hammadde fiyatlarına yansıyacağını, bunun da konut fiyatlarında ciddi artışlar meydana getireceğini kaydeden uzmanlar ev almak isteyen vatandaşları, acele etmeleri konusunda uyardı. 2017 Ocak itibariyle konut fiyatlarına gelecek olan zamlardan etkilenmek istemeyen vatandaşların bir an önce harekete geçmeleri gerektiğini belirten Aşıklar Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Aşıkoğlu, 2017 ile birlikte konut sektöründe dolardaki artışla birlikte hammadde fiyatlarındaki yükselişin ev fiyatlarına yansımasının kaçınılmaz olduğunu belirtti

KONUT FİYATLARI ZAMLANACAK

Aşıkoğlu, özellikle 2017 yılının şubat ayı itibariyle yeni konut ve hazırdaki emlak fiyatlarının el yakacağını belirterek, vatandaşın ve hükümetin “Dövizi boz oyunu boz” kampanyasına bu nedenle ilgi gösterdiğini kaydetti. 2017’de konut fiyatlarının hızlı bir artış sürecine gireceğine dikkati çeken Aşıkoğlu, konut alacaklara tavsiyede bulunarak yılbaşından önce dairelerini almalarını önerdi ve yeni yılın ikinci ayı itibariyle konut fiyatlarında ciddi artış olacağını söyledi.

Aşıkoğlu Türk lirasına da sahip çıkılması gerektiğini belirterek, turizm ve otomotiv sektörü ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Türk lirasının ticarette kullanılması gerektiğini belirten Aşıkoğlu, yetkililer ve işadamlarının iş birliği içinde olması gerektiğini, bu sayede Türk lirasının dolar ve avro etkisinden kurtulmasının mümkün olduğunu ifade etti.

2017 YATIRIM ÖNERİLERİ

Ülke olarak büyümek ve gelişmek için ihtiyaçları olan tek teşvikin faizlerin indirilmesi olduğunu vurgulayan Aşıkoğlu, yatırımcılara da tavsiyelerde bulundu. 2017 yılında yapılacak en akıllıca yatırımın arazi yatırımı olduğunun altını çizen Aşıkoğlu, daire fiyatlarına yansıyacak olan artışın arazi fiyatlarında tam tersi yönde etki edeceğini, bu durumda da 2017’de arazi alan yatırımcıların 2018 ve 2019 yıllarında ciddi anlamda yüzünün güleceğini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *