» 
»
 

Konya'da aşkına kavuşamayan adam 3 aracı kundakladı

Konya'da 3 aracı kundaklayan kişi tespit edildi. Araçları kundaklayan şahsın, aşkına kavuşamayan Halis S.'nin olduğu ve bunalıma girdiği için araçları yaktığı ortaya çıktı.

Konya'nın Selçuklu İlçesinde 4 gün önce aynı sokakta 3 araç kundaklandı. Alınan bilgilere göre, Malazgirt Mahallesi Burcu Sokak'ta aynı saatte 3 aracın da bir anda yanması ile olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi geldi. İtfaiye ekipleri uzun uğraşlar sonucunda yanan araçları söndürdü. Olayla ilgili polis soruşturma başlattı. Geniş çaplı incelemelerde bulunan polis ekipleri, görgü tanıklarının da ifadesine başvurdu. İddialara göre araçların cayır cayır yandığı sırada 33 yaşındaki Halis S. balkonlara çıkan vatandaşlara saldırgan davrandı. Araçların yanıcı madde ile kundaklandığı da belirlendi.

Şüpheli olarak gözaltına alınan Halis S. polis merkezine götürülürek sorguya alındı. Halis S.'nin polisteki ifadesine göre, sevdiği kıza kavuşamadığı için ptikolojik bunalıma girdiğini ve araçları yaktığını itiraf etti. Etraftaki güvenlik kameralarının da incelenmesi ile birlikte, Halis S.'nin araçları kundaklamadan önce ticari bir taksi ile akaryakıt istasyonuna gittiği belirlendi. Halis S.'nin akaryakıt istasyonunun yanındaki bir aracı daha yaktığı belirlendi.

Ayrıca Halis S.'nin 2011 yılkında da 5 aracı kundaklamaktan sabıkasının olduğu tespit edildi. Halis S. polis merkezindeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından mahkemeye sevk edildi ve nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *