» 
»
 

Konya'da bir palet fabrikası alevlere teslim oldu

Konya'da bulunan sanayi sitesinde tahta palet üreten bir fabrikada henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Çıkan yangın uzun süren söndürme çalışmaları sonucunda kontrol altına alınabildi...

Alınan bilgilere göre yangın Konya merkeze bağlı saat 21:30 sularında Karatay İlçesi Marsan Sanayi Sitesi'ndeki Musa Yol'a ait palet fabrikasında meydana geldi. Neden çıktığı henüz belirlenemeyen yangın kısa sürede malzemenin hammaddesinin odun olması nedeni ile sürede tüm fabrikayı sardı.

Yangının ihbar edilmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Yangın söndürme çalışmalarına havadan ve karadan müdahale edilmesi ile yangın yaklaşık 2.5 saatte kontrol altına alındı. Yangında bölgede bulunan bir kamyonet ve başka bir esnafa ait işyeri de zarar gördü.

Yangın sonrasında olay yerine gelerek incelemede bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek yetkililerden yangınla ilgili bilgi aldı. Yaşananlarla ilgili açıklamada bulunan Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cevdet İşbitirici, ihbar üzerine bölgeye geldiklerini içeride kimyasal madde olmasının yangını körüklediğini, söndürme çalışmaları için bölgede 60 personelin çalıştığını yangının kontrol altına alınarak söndürüldüğünü ifade etti.

İşyeri sahibi Musa Yol, yangının kendisine yaklaşık 1 Trilyonluk maddi zarar verdiğini söyledi. Polisin yangınla ilgili soruşturmaları devam ediyor…

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *