» 
»
 

Konya’da cami girişindeki çatı çöktü: 3 yaralı

Konya merkezde bulunan bir camide cuma namazı saatinde caminin giriş kısmındaki çatısı, üzerindeki biriken kar kültesinin ağırlığına dayanamayarak çöktü. Olay sonucu 3 kişi hafif yaralandı.

 Alınan bilgilere göre olay, Konya merkeze bağlı Meram ilçesinde Uluırmak Mahallesindeki Muradiye Camisinde meydana yaşandı. Cuma namazı saatlerinde yaşanan yoğunluk sebebi ile caminin giriş kısmına daha sonradan ilave olarak yapılan ve yoğunluk olduğu zamanlarda mescit olarak kullanılan bölümün çatısı çöktü.

Camide bulunan cammatin haber vermesi üzerine bölgede çok sayıda ambulans, itfaiye, polis ile Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne (AFAD) bağlı ekipler sevk edildi. Kurtarma ekiplerinini titiz çalışmaları neticesinde kurtarılarak ambulanslara alınan yaralılar sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalelerinin ardından çevre hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Profesyonel ekiplerce yapılan incelemelrde çöken kısımda kar yığınlarının altında kalan kimse olmadığı belirlendi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *