» 
»
 

Konya’nın Karaburun plajı tatilcilere deniz keyfi sunuyor

Konya’nın denizi olarak kabul edilen, Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü Beyşehir Gölü'nde bulunan Karaburun Plajı bölge halkı ve tatilcilerin yeni gözdesi oldu…

İç Anadolu bölgesinde bulunan Türkiye'nin yüz ölçümü açısından en büyük ili ve en kalabalık yedinci şehri olma özelliğine sahip Konya şimdilerde Karaburun plajıyla da büyük ilgi topluyor. Şehrin sınırları içerisine bulunan ve Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olma özelliğine sahip Beyşehir Gölü'ndeki Karaburun Plajı, uzun kumsalı üzerine konumlandırılan, şezlong ve şemsiyeler ziyaretçilerine adeta deniz keyfi yaşatıyor.

Belediye tarafından 2091 yılında kiraya verilerek işletmeye açılan plaj, yeni düzenlemelerle bu sezon tatilcilere daha geniş bir kumsal alanda, uygun tatil bütçesi ile hizmet sunuyor.  Akdeniz ve Ege sahillerini aratmayan bu özel plaj, etrafını çevreleyen yeşil dokusuyla piknikçilerin yanı sıra nikah ve söz merasimlerine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca plajda evlilik teklifi için organizasyonlar düzenleyen çiftler ilgi odağı oluyor.

Misafirlerine su sporları keyiflerinin yanı sıra görsel bir şölen izleme imkanı da sunan Beyşehir Gölü, Türkiye’nin Göller Yöresi' inde yer almaktadır. Konya ve Isparta il sınırları içerinde bulunan Beyşehir Gölü, ülkemizin 3. büyük gölü ve en büyük tatlı su gölüdür.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *