» 
 

KOSGEB başvuruları bugün saat 23.59'da sona erecek

On binlerce vatandaş KOSGEB müdürlüklerinde "Faizsiz 50 bin TL kredi" için uzun kuyruklar oluşturdu. KOSGEB, 50 bin TL faizsiz kredi için başvuruları son tarihi 21 Aralık saat 23.59 olarak bildirildi.

KOSGEB'in 50 bin liralık faizsiz işletme kredisi başvuruları bu gece sona eriyor. 19 Aralık günü başlayan "faizsiz 50 bin TL kredi" başvuruları için son günün 21 Aralık saat 23.59'e kadar yapılması gerektiği duyuruldu. Sanayi Bakanı Özlü, cep telefonlarına gelen faiz Destek içerikli mesajlara vatandaşların itibar etmemesi gerektiği uyarısında bulundu. TESK Başkanı Palandöken, kredi başvuru süresinin 23 Aralık Cuma gününe kadar uzatılmasını talep etti. İlk 12 ay ödeme yapılmadan toplamda 36 ay geri ödemeli faizsiz kredi 15 bin esnafa verilecek.

Faizsiz krediyi alabilmek için KOSGEV sistemine kayıt yaptırmak gerekiyor. "sifirfaiz.kosgeb.gov.tr" internet adresi üzerinden yapılan başvuru sisteminde, başvuru taleplerinin yoğun olmasından dolayı tıkanıklıklar meydana gelebiliyor.

Bugün gece yarısına kadar devam edecek ve saat 23.59 itibari ile sona erecek olan başvuruların, tüm talebi karşılama ihtimali yok. Bu nedenle mağduriyetin yaşanmaması için kısa olan başvuru sürelerinin biraz daha uzatılması isteniliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *