» 
 

KOSGEB Müdürlükleri hafta sonu mesai yapacak

KOSGEB Başkanı Recep Biçer kurumun hafta sonu mesai yapacağını belirterek kredi için seferber ilan ettiklerini bankalara resmi yazıyla başvurarak kredi işlemlerini kolaylaştırmaları konusunda çağrıda bulunduklarını söyledi.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer KOBİ’lerin faizsiz krediye erişmeleri konusunda seferberlik ilan ettiklerini ifade ederek  hafta sonu tüm KOSGEB Müdürlüklerinin kredi işlemlerini kolaylaştırması bakımından açık olacağını söyledi. Biçer 50 bin lira üst limitli sıfır faizli işletme kredisi için faiz desteğini almaya hak kazanan 460 bin KOBİ’nin gerek ekonominin canlanması gerekse bankaların kredi işlemlerini kolaylaştırması bakımından seferberlik ilan ettiklerini, bu kapsamda süreci hızlandıracaklarını KOSGEB’e ihtiyaç olan personelin de takviyesinin yapıldığını sözlerine ekledi.

KREDİ ONAYI TEK AŞAMADA

Kredi onay işlemlerinin sürecine de değinen Biçer mevcut sistemdeki 2 aşamalı  onayın tek aşamaya düşürüldüğünü bunun da süreci hızlandırdığını belirtti. Biçer: “KOBİ’ler ekonominin kalbi olmakla beraber ülkenin yükünü taşıyan vagon gibidir” dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *