» 
»
 

Koyunlar esrar yediler köyü birbirine kattılar

İngiltere'nin bir köyünde koyunlar otlandıktan sonra tuhaf hareketler sergilemeye başladılar. Koyunların bu hareketlerinin ot yerine uyuşturucu maddesi esrarın bitkisini yediğinden kaynaklı olduğu anlaşıldı.

İngiltere'nin gazetesi Daily Mail'in haberine göre, İngiltere'nin hayvan yetiştirmekle geçimini sağlayan bir köyde koyunlar otlatıkdıktan sonra tuhaf hareketler sergilemeye başladılar. Koyunların köy içinde heryere zarar vermesinin ardından köy halkının koyunların esrardan dolayı bu hale geldiklerini fark etmeleri uzun sürmedi.

Bugün sabah saatlerinde İngiltere'nin Rhyndypandy köyünde otlanmakta olan koyunlar bir anda değişik hareketler sergilemeye başladılar. Normalden daha hızlı ve daha saldırgan davranan koyunlar kasabadaki sokaklarda çılgınca koşmaya başladılar. Bir sağa bir sola koşan koyunlar kimi evlerin bahçelerine girdiler ve bahçeleri harap ettiler. Çılgınca köyde sağa sola koşturan koyunlardan bazıları ise kasabadaki evlerin içlerine girdiler ve evleri kullanılmaz derecede kötü bir hale soktular. Bahçelere ve evlere zarar veren, tuhaf hareketler sergileyen koyunlar halkta büyük panik ve korkuya neden oldular. Koyunların yedikleri birşeyden bu hale geldiklerini düşünen köy halkı otlandıkları yerlerde araştırmalar yaptılar. Koyunların otlandıkları alanlarda esrar kalıntılarına rastlayan vatandaşlar polis ekiplerine haber verdiler.

Olay yerine gelen polis ekipleri, yasa dışı işler yapan bir çetenin bölgeden uyuşturucu maddesi taşırken esrar kalıntıları döktükleri ihtimalinin olduğunu söyledi. Kasabanın yetkilisi Richard koyunların hareketlerinde tuhaflık sezdikten sonra müdahale edemediklerini, evlerin içlerine giren ve bahçelerine de zarar veren koyunların bir daha bu durumu yaşamamaları için polis ekipleri ile birlikte esrar kalıntılarını bölgeden temizledikleri görüldü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *