KPSS 2016 önlisans sınav giriş yerleri belli oldu

15 Ekim'de yapılacak Kamu Personeli seçme Sınavı KPSS önlisans sınavının giriş yerleri açıklandı. ÖSYM sayfası üzerinden adaylar, sadece kimlik bilgileri ile giriş yeri sorgulaması yapabiliyor.

Milyonlarca adayın beklediği gün geldi. KPSS 2016 sınav giriş yerleri belirlendi. Devletin belirlemiş olduğu kurumlarda kadroya alınmak üzere üniversiteyi bitiren adaylar için geçen günlerde KPSS önlisans sınav başvuruları bitmişti. Sınava girmek isteyen adaylar bir an evvel sınava girebilmek ve sonuçlarına ulaşabilmek için sınav giriş yerlerinin açıklanmasını merakla bekliyordu. Kısa bir bekleyişin ardından ÖSYM'den yapılan resmi açıklama ile KPSS önlisans tarihleri açıklandı. Sınav tarihi 16 Ekim olarak belirlendi.

16 Ekim Pazar günü sınava girmeyi bekleyen adaylar, başvuru işlemlerini tamamlamış ve sınav giriş ücretini de anlaşmalı olan bankalara ödemiş adaylardır. İşlemlerini tamamlayan adaylar 16 Ekim günü sınava girmeye hak kazanmışlardır. Devletin belirlediği ilgili kadrolara bir kontejan dahilinde sınavda başarılı olan adaylar kamu görevlisi olmaya hak kazanmaktadır. Kişi eğer sınavı kazanmış fakat atamasını o yıllar içerisinde istemiyorsa KPSS sınavı puanı ile iki sene içerisindeki atamalarda kullanarak atama işlemlerini yaptırabilir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *