KPSS 2016 sonuçları açıklandı!

Milyonlarca kişinin merakla beklediği KPSS 2016 sonuçları nihayetinde açıklandı. Sınava girenler ÖSYM'ye girişi resmi sitesinden yaparak, T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile sonuçları öğrenebilecekler.

Milyonlarca kişinin heyecanla beklediği KPSS 2016 sonuçları bugün açıklanıyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı'na giren adaylar 22-29 Mayıs tarihleri arasında girdikleri sınavın sonuçlarını bugün 16:30 itibari ile öğrenebilecekler. KPSS giriş bilgileri ile yani T.C kimlik numarası ve daha önceden almış oldukları şifre ile ÖSYM'nin resmi sayfasına giriş yapıp sınav sonuçlarına bakabilecekler.

Lisans mezunlarının bu sene girmiş oldukları sınavın sonuçları doğrultusunda kimi adaylar büyük sevinç yaşayacak, kimi adaylar ise büyük üzüntü... Beklenen büyük anın gelmesi ile birlikte nefeslerini tutan öğrenciler sonuçlarını öğrenmek için ÖSYM'nin resmi sitesinin adresi https://sonuc.osym.gov.tr'ye giriş yaparak T.C kimlik numarası ve şifre sisteme girecekler.

Sınav sonucu bilgileri adayların 22-29 Mayıs tarihleri arasında girdikleri KPSS sınavındaki sorulara doğru ve yanlış cevap verdiklerinin sayılarına göre değerlendirilmeye alınıyorlar. Bu şekilde doğru ve yanlış cevaplar puanlandırılacak ve KPSS sonucunun puanları sayfada yer alacak. Bu sene KPSS'de beklenenin dışında durumlar gelişti. Sonuçlar 9 Temmuz'da açıklanacaktı. Ancak bu durum 14 Temmuz'a sarktı ve yaşanan diğer bir değişiklik ise sınav sonuçları artık adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Sınav sonuçlarının açıklanmasına sadece saatler kaldı. Büyük heyecan içerisinde olan adaylar sosyal medya hesaplarından da düşüncelerini, kendileri ile aynı heyecanı yaşayan diğer adaylar ile paylaşıyorlar. Adaylardan bazıları sınav sonucu konusunda büyük stres altında iken bazıları ise kendilerinden emin bir şekilde rahat olduklarını ifade eden paylaşımlarda bulunuyorlar.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *