KPSS branş sıralaması ÖSYM AİS'te güncellendi

2016 KPSS lisans, önlisans ve ortaöğretim düzeyinde katılanların branş sıralaması güncellendi. ÖSYM yaptığı yazılı açıklamada KPSS adaylarının sınav sonuçlarına göre branş sıralamalarının Aday İşlemleri Sisteminde erişime açıldığını duyurdu.

Adayların büyük merakla beklediği sıralamalar duyuruldu. ÖSYM 2016 KPSS sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarının güncellendiğini bildirildi. Yapılan yazılı açıklamada, 2016 KPSS lisans, ön lisans, ortaöğretim düzeylerinde sınava katılanların branş sıralamalarının güncellenerek ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açıldığı bildirildi. http://ais.osym.gov.tr aderesinden T.C. kimlik numaralarını ve şifrelerini giren adaylar, branş sıralamalarını görebilecek. Bilgilendirme amaçlı olarak oluşturulan branş sıralamaları ile kendileri ile aynı alanda sınava giren adaylarla kıyaslama yapabilecek olan adaylar durumlarını görebilecek.

Belge niteliği taşımayacak olan sıralama listelerinde ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınacak. Sıralama işlemleri yapılırken ÖSYM sistemi üzerinde aktif olarak 1 Mart 2017'de kayıtlı bulunan eğitim bilgileri baz alındığı belirtilirken, eğitimi aktif görünmeyen adayların başvuruda beyan ettikleri eğitim bilgileri yer alacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *