» 
 

KPSS şartı yok! Memur alımı için başvurular başladı

2017 yılı Nisan ayı yani içinde bulunduğumuz ay memur adayları için önem arzediyor. Zira bu ay birçok kamu kurum ve kuruluşlarına memur alımı yapılacak. Başvurular ise yine bu ay gerçekleşecek.

2017 yılı Nisan ayı itibariyle memur alımı için başvurular başlıyor. Birçok kamu kurum ve kuruluşu Nisan (bu ay) personel alımı için başvuruları kabul edecek. Şu anda Kamu Kurum ve Kuruluşları bünyesinde memur ihtiyacı bulunuyor. Bu ihtiyacı gidermek için ise kurumlar personel alımına gidiyor. Çoğu kamu kurum ve kuruluşları internet üzerinden memur alımına ait duyuruları yaptılar bile. Adaylar Nisan Ayı Memur Personel ilanlarına başvuru yapabilmeleri için ise kurum ve kuruluşların öngördüğü ve duyurularında belirttikleri şartlara haiz olmaları gerekiyor. Bir çok memur adayı başvurularda bulunmaya başladı. Nisan ayı memur alımı için başvurular tüm hızıyla devam ederken, birçok kurum ve kuruluşta çeşitli pozisyonlarda personele ihtiyacı bulunuyor.

Adaylardan istenen şartlar ise başta Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, her hangi bir suça karışmamış ve hüküm giymemiş olmak, (İlanın detaylarında hükümlü olabilir ibaresi var ise hükümlü olma şartlarını kabul etme), En az ilköğretim okulu mezunu bunun yanında lise, iki yıllık önlisans ile lisans ya da lisansüstü mezunu olmak. Görevini yapabilecek her hangi bir engele sahip olmamak, ya da önemli bir sağlık sorununun bulunmaması, 657 Devlet Memurları kanununun 48. maddesindeki şartlara haiz olmak, yapılacak güvenlik soruşturması ve diğer soruşturmalardan olumlu sonuç almak, yaş kriterleri, sosyal güvenlik kurumlarından birinden emekli aylığı almıyor olmak şartları aranmaktadır. Daha detaylı bilgiler başvurulacak kurumun internet sitesinden ya da personel ilanındaki şartlar kısmından öğrenilebilir. Lise, önlisans ve lisans mezunu birçok adayın işsiz aday şimdiden başvurularda bulunmaya başladı. Bu arada başvuruların başvurulacak kurumun internet sitesinden yapılacağı öğrenildi. Nisan ayında alınacak memur personel için detayları gösteren tablomuzu aşağıda incelemenize sunuyoruz. Buradan ilgili kadrolara başvuru yapabilir, değerlendirmeye alabilirsiniz. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *