KPSS sınavının saati değiştirildi

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre bu hafta sonu 20 Kasım Pazar günü yapılan olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) saatinde değişiklik yapıldığı bildirildi.

ÖSYM Başkanı Ömer Demir Kamu Personeli Seçme Sınavının yapılacağı 20 Kasım Pazar günü meydana gelebilecek trafik yoğunluğundan dolayı sınav saatinin 09.30'dan 10.00'a aldıklarını dile getirdi. Bu hafta sonu 20 Kasım Pazar günü yapılacak olan KPSS ortaöğretim sınavına 3 milyon 498n bin 335 aday başvuruda bulundu.

ÖSYM tarihinin en büyük sınavı olacağını belirten ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, trafik yoğunluğunu göz önünde bulundurarak, öğrencilerin mağdur olmaması için sınav saatinin 09.30'dan 10'00'a aldıklarını söyledi.

Öte yandan hem adaylara hem de görevlilere seslenen Demir, o saatleride daha önceki olağan trafiği düşünerek, yola çıkanların geç kalabileceklerini, sınava yetişemeyebileceklerini ve mağdur olabileceklerini vurguladı. Bu nedenle trafik yoğunluğunun dikkate alınması gerektiğini vurgulayarak adaylara seslenen ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, sınav için erken saatte sınav yerinde olmaları gerektiğini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *