» 
 

Kredi kartı ile online alışveriş için 17 Ağustos'a dikkat

İnternet üzerinden alışveriş yaparken kredi kartı kullananlar için 17 Ağustos önemli. BDDK tarafından alınan karar uyarınca bu tarihten sonra online alışveriş için onay gerekecek.

İnternet üzerinden alışveriş artık pek çok insan için vazgeçilmez. Konforlu alışverişin keyfini yaşayanlar bu kolaylıktan oldukça memnun. Ancak kredi kartı ile alışverişe devam edebilmek için 17 Ağustos önemli bir tarih. Zira BDDK tarafından alınan karara göre kredi kartları bu tarihten itibaren online alışverişe kapatılacak. Alışverişe devam edebilmek içinse kredi kartlarının onayIatılması gerekiyor.

Artık bankalar kredi kartlarını müşterilerine online alışverişe kapalı olarak gönderecek ve eğer müşteri banka ile görüşerek bu özelliğin açılmasını isterse ancak internetten alışverişe devam edebilecek. Eğer kartınızın online alışverişe kapanmasını istemiyorsanız 17 Ağustos 2017 tarihine kadar bankanızın müşteri hizmetleri departmanı ile görüşerek onay vermeniz gerekli. Bankaların yönlendirmesine göre onay işlemleri yazılı ya da SMS ile yapılabilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *