» 
 

Kredi kartınızdaki biriken puanları yıl sonuna kadar kullanın uyarısı

Kredi kartı sahipleri alışverişleri karşılığında biriken puanlarını yine alışverişlerde kullanabiliyor. TÜDER Başkanı Küçük, dönemsel olan puanların yıl sonuna kadar kullanılması gerektiğini belirtti. Kredi kartındaki puanları kullanmadığınız takdirde puanlarınız silinecek.

Bankaların kredi kartı sahiplerine alışverişleri karşılığında yükledikleri puanlar belli bir süreye tabi. Kredi kartı puanlarının geçerlilik süresi ise yıl sonunda doluyor. Puanların para karşılığında kullanılması için tüketicilerin yıl sonunu geçirmemeleri gerektiğini belirten Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük, kredi kartı puanlarını kontrol etmeleri konusunda uyarıda bulundu.

Bazı tüketicilerin böyle bir puandan habersiz olduğunu dile getiren Küçük, bilinçli tüketici olarak puanların kontrol edilmesini istedi. Vatandaşların puan karşılığında para kazandıklarını ve bu parayı alışverişlerinde kullanabileceklerini hatırlatan Küçük, tüketicileri duyarlı olmaya çağırarak, bu konuda çok kez uyarıda bulunduklarını belirtti ve kartların gerektiği kadar kullanılması konusunda uyardı. Ayrıca Küçük, alışveriş sonrasında mutlaka fatura alınması gerektiğini de ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *