» 
»
 

Küçük Irmak’ın katili Himmet Aktürk için istenen ceza belli oldu

Manisa Alaşehir’de evlerinin önünde oynarken komşusu Himmet Aktürk tarafından alıkonulup vahşice öldürülen Himmet Aktürk için ağırlaştırılmış müebbet ile 30 yıldan az olmamak şartıyla hapis cezası isteniyor.

Evlerinin önünde oynarken ansızın kaybolan 4 yaşındaki Irmak Kupal ailesinin başvurusu üzerine günlerce aranmış herhangi bir sonuç elde edemeyen aile son olarak Müge Anlı İle Tatlı Sert programına başvurmuştu. Sonrasında şüphelerini dile getiren ailenin verdiği bilgiler doğrultusunda katil Himmet Aktürk programa alınmış, burada usta gazeteci Müge Anlı tarafından yapılan ptikolojik baskı neticesinde suçunu itiraf etmişti.

Program sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilen Himmet Aktürk için Alaşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede sunulan, cinsel amaçlı olarak, cebir ve tehdit ya da hile ile kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, suçu saklamak ya da suçun delillerini gizlemek ve yakalanmamak için kişinin hayatına son verme, çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme ve nitelikli cinsel istismar gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet istemi için hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi.

İddianamenin kabulü sonrası Alaşehir Ağır Ceza Mahkemesi, ilk duruşma gününü 2 Aralık 2016 olarak belirledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *