» 
»
 

Külliye önünde şehit olan gencin ailesine Erdoğan taziye ziyaretine gitti

FETÖ'nun darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde uçaklardan atılan bombalar nedeni ile hayatını kaybeden 23 yaşındaki gencin ailesine taziye ziyaretine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da gitti.

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önüne uçaklardan atılan bombalardan dolayı ağır yaralanan 23 yaşındaki Oğuzhan Yaşar, tedavi gördüğü hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu. Şehit Yaşar'ın ailesinin evine taziye ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aile bireylerinin acılarını paylaştı. Alınan bilgilere göre, 15 Temmuz FETÖ'cuların darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önüne giden Oğuzhan Yaşar, uçaklardan atılan bombalardan dolayı ağır yaralanarak TOBB ETÜ Hastanesi'ne kaldırıldı ve 18 gündür yaşam mücadelesi veriyordu. 18 günün sonunda doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayan Yaşar şehit oldu.

Dün akşam Oğuzhan Yaşar'ın vefatının haberi üzerine TOBB ETÜ Hastanesi'ne giden Erdoğan, Erzurumlu olan şehidin babası Ahmet Yaşar, dedesi Asım Yaşar ve kardeşi Kadir Yaşar ile aile bireylerinin acılarına ortak oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Yaşar'a Allah'tan rahmet ve geride kalanlara ise metanet ve sabır dilediğini söyledi.

Erdoğan'ın katıldığı şehit Yaşar'ın evine taziye ziyaretine katılan diğer isimler ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık'ın olduğu öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *