» 
»
 

Kurban Bayramı tatili 10 gün olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kurban Bayramı tatili 10 gün olacak mı olmayacak mı tartışmaları devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında yaptığı açıklamada 10 gün tatil konusuna ilişkin değerlendirmede bulundu.

Tatil için büyük bir merakla bekleyen vatandaşlar Kurban Bayramı 10 gün olacak mı sorusunu sürekli sormaya devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. 10 gün tatil konusunun öncesi ve sonrasında şartların müsait olması durumunda yapılabileceğini kaydeden Erdoğan, konunun Bakanlar Kurulu'nda görüşüleceğini, 10 gün tatil kararı alınmasının hayırlı bir karar olacağını dile getirdi.

Herkes için büyük merak konusu olan Kurban Bayramı tatili, bilindiği üzere 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın hemen sonrasındaki günün Kurban Bayramı arife günü olması nedeniyle toplamda 10 güne çıkarılması beklenmekte. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada Antalya'da bugün itibariyle doluluk oranının yüzde 80'e çıktığını belirterek alınacak tatil kararının hem iç hem de dış turizm açısından önem arz edeceğine ve sektördeki açığın kapanabileceğine değindi. Başbakan Binali Yıldırım'ın da konunun görüşüleceği üzerinde daha önceden yaptığı açıklamalardan sonra şimdi gözler Bakanlar Kurulu'ndan çıkacak karara çevrildi.

Kurban Bayramı 2017 yılı için 1 Eylül Cuma günü başlayacak ve 4 Eylül Pazartesi günü sona erecek. Eğer 10 gün tatil kararı kabul edilirse tatilciler, 25 Ağustos Cuma mesai bitimi itibariyle tatillerine başlayacak ve 5 Eylül Salı gününe kadar tatil yapacak. Mesai 5 Eylül Salı başlayacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *