» 
»
 

Kurban Bayramı tatili ile ilgili flaş açıklama!

Bakan Tüfenkçi, basın mensubu tarafından kendisine Kurban Bayramı ile ilgili yöneltilen soruyu “Bakanlar Kurulu'nda konuşacağız ondan sonra sizinle arkadaşlarımız paylaşacaklardır" şeklinde yanıtladı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nun bünyesinde bir toplantıya katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, toplantı sonrasında gazetecilerin kendisine yönettiği sorulara da yanıt verdi. İlk olarak Suriyeli hacıların durumuna açıklık getiren Tüfenkci, hacıların Antakya Havalimanı üzerinden 10 Ağustos 2017de başlayıp 24 Ağustos 2017de bitecek şekilde çıkış yapacaklarını aktardı.

Bir basın mensubu tarafından Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı sorusuna da yanıt veren Bakan Tüfenkçi, bu konun bakanlar kurulunda konuşacağını ondan sonra sonrasında da alınan kararın medya aracılığı ile duyurulacağını belirtti.

Bir başka soru üzerine Doğu bölgelerinden terör operasyonlarında zarar gören esnafların ve sanayicilerin normalleştiğini ve bölgede ticari faaliyetlerinin gelişeceğini belirten Tüfenkci, terör mağduru esnafın hazine destekli Halkbank kredilerinden doğan borçlarını ertelediklerini, yapılan incelemelerde burada bulunan esnafın sağlanan huzur ortamı ile hızla iyileşme gösterdiklerini ifade etti.

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *